Aktuální zajímavost z rekonstrukce historických objektů v Kyselce


14.7.2015

Pracovníci o.p.s. Lázně Kyselka pracující na záchraně a následně obnově objektů bývalých lázní v Kyselce za podpory společnosti Karlovarské minerální vody, a.s., učinili v nedávné době zajímavý objev při odstraňování novodobých přístaveb v historických objektech.

V objektu tzv. Ottova pavilonu pojmenovaného po řeckém králi Ottovi I., byť z německé dynastie Wittelsbachů – plným jménem Otto Friedrich Ludwig von Wittelsbach, nalezli pracovníci o.p.s. Lázně Kyselka malované obrazce na keramických dlaždicích (určitý druh velkoformátové mozaiky) zobrazující uměleckým způsobem působiště Heinricha Mattoniho v Evropě. Tato umělecká památka byla skryta za zdí přistavěnou v době změny bývalé lázeňské kolonády na kino a učebny pro děti z dětské léčebny, která byla v Kyselce provozována od sedmdesátých let 20. století do roku 1992.

O nálezu natočila reportáž Česká televize a je k shlédnutí na připojeném odkazu: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani//10118379000-udalosti-v-regionech-praha/215411000140713-udalosti-v-regionech/. Reportáž se nechází ve 13 minutě a 20 vteřině záznamu pořadu.