ASORKD se s KMV nikdy smířit nehodlá


19.9.2013 - Tisková zpráva

Praha 19. září 2013 – Společnost Karlovarské minerální vody (KMV) dosáhla smíru ve sporu o loňské stažení reklamy na tramvajích pražského dopravního podniku (DPP) se třemi ze čtyř účastníků sporu. Jediná organizace, která se doporučením Městského soudu v Praze řídit nehodlá, je Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví (ASORKD).

„Z podnětu soudu jsme podali ruku ke smíru i asociaci,“ uvedl Martin Hanzl, firemní právník KMV. „Arogance ASORKD však KMV nutí k tomu dovést soudní spor do konce. Asociace zřejmě oplývá dostatečnými prostředky, když si takový postup může dovolit. Škoda, že je nevyužijí účelněji, třeba ke spolufinancování činnosti obecně prospěšné společnosti Lázně Kyselka při opravách historických budov,“ dodal.

Společnost KMV v žalobě po ASORKD požadovala omluvu za neoprávněný zásah do své dobré pověsti, stažení předmětné reklamy ze stránek www.zachrante-lazne-kyselka.cz a úhradu nákladů soudního řízení. Zatímco společnosti Rencar, DPP a Europlakat na dohodu s KMV o smíru přistoupily, asociace ASORKD návrh KMV nepřijala. Zůstává tak v problému, který si sama vytvořila, zcela osamocena.

Vyobrazení na sporné reklamě bylo klamavé a nepravdivé.  U běžného spotřebitele totiž mohlo vyvolat dojem, že interiéry a exteriéry zachycené na fotografiích jsou skutečně místy, kde se těží či vyrábí minerální vody Mattoni, a že jsou součástí výrobního areálu KMV. To však není pravda. Účelem této a dalších pomlouvačných kampaní ASKORDu je výhradně snaha poškodit řadu let budovanou dobrou pověst a jméno KMV a jejich výrobků. Společnost KMV vede proti asociaci a jejím čelným představitelům řadu dalších soudních sporů na ochranu pověsti společnosti i jejího generálního ředitele Alessandra Pasquale.

„Nehledě na množství soudních pří vyvolaných výroky ASORKD za hranicí slušnosti, probíhají v Kyselce viditelné změny k lepšímu, zejména zásadní obnova objektů KMV a přípravné práce na rekonstrukci historických budov ve vlastnictví o.p.s. Lázně Kyselka,“ uzavřel Hanzl.