Kyselské slavnosti 2015


14.5.2015

Po úspěšném loňském ročníku pořádá společnost Karlovarské minerální vody, a.s. společně s Obcí Kyselka a obecně prospěšnou společností Lázně Kyselka zábavnou i edukativní akci s názvem Kyselské slavnosti.

Kyselské slavnosti 2015, které mají za cíl poskytnout odborné a objektivní informace o Kyselce, její historii, její architektuře a posledním stavebním vývoji ve spojení se zábavným programem v parku u kina.

V prostorách kina, které bylo obcí Kyselka v letech 2010 až 2014 rekonstruováno,  bude probíhat edukativní část programu zahrnující především odborné přednášky a prezentace proložené promítáním krátkých filmů o Kyselce.  Z vystupujících lze zejména zmínit PhDr. Stanislava Burachoviče, historika Karlovarského muzea, Illiase Michopoulose, aktivistu a nadšence pro Kyselku, který strávil část svého dětství v Kyselce, pana Miroslava Perouta, ředitele o.p.s. Lázně Kyselka, pana Ferdinanda Hollyho, sběratele a znalce historie Kyselky, pana Michala Konáše, odborného specialistu o.p.s. Lázně Kyselka.

Kyselské slavnosti 2015 se uskuteční v sobotu dne 23.5.2015 od 13:00 hodin a budou trvat cca do 18 hodin.

Akce však není určena jen zapáleným zájemcům o Kyselku. V rámci zábavného programu v parku u kina si svou zábavu najdou určitě rodiny s dětmi, pro které je připraven bohatý a pestrý program.

Všichni „opravdoví“ příznivci Kyselky a její obnovy s dobrým srdcem a čistými úmysly jsou srdečně zváni na akci, která bude nepochybně nejen příjemným vyplněním sobotního odpoledne, ale nabídne i mnoho konkrétních aktuálních informací o historii Kyselky, jejím stavebním vývoji i posledním dění v Kyselce, a to z úst přímých každodenních účastníků a odborníků.

Důležitou součástí bude u ukončení veřejné sbírky na obnovu věže domu Jindřichův dvůr pořádané obcí Kyselka, jehož se zúčastní i předseda správní rady o.p.s. Lázně Kyselka pan Vladimír Lažanský.

Podrobnosti o programu naleznete v připojeném plakátu akce, který naleznete zde, a bližší orientaci napomůže i organizační schéma, které si můžete prohlédnout zde.