Lažanský zvolen předsedou


19.11.2012 - Tisková zpráva

Praha/Chyše 19. listopadu 2012 – Na včerejším zasedání obecně prospěšné společnosti Lázně Kyselka na zámku Chyše byla formálně ustanovena správní rada o.p.s. Jejím předsedou byl jednomyslně zvolen Vladimír Lažanský, iniciátor vzniku společnosti zaměřené na obnovu zachranitelných bývalých lázeňských objektů v Kyselce.

„Po splnění formalit pro založení ópeesky je třeba začít pracovat,“ prohlásil po svém zvolení Vladimír Lažanský, majitel zámku Chyše a odborník na obnovu historických objektů. „Prvotním úkolem není ani tak bezprostřední rekonstrukce objektů, ale zejména nalezení zdrojů financování a nalezení konkrétní budoucí náplně zrekonstruovaných objektů,“ dodal. Prozatím může společnost řádně fungovat díky základnímu vkladu společnosti Karlovarské minerální vody i jejich dodatečnému finančnímu daru v celkové výši 20 milionů korun.

Členové správní rady stanovili také způsob a frekvenci vzájemné komunikace pro efektivní fungování společnosti. Předmětem jednání byly jak dosud realizované kroky, tak i objektivní zjištění ze společné prohlídky areálu, analýza současného stavu, způsoby a zdroje financování. Zasedání správní rady pokračovalo názorovou výměnou ke koncepci obnovy bývalých lázní v Kyselce. Tou se primárně zabývá prof. Václav Girsa se svými studenty na fakultě architektury ČVUT a se svými kolegy z ateliéru GIRSA AT.

Jednání se kromě členů správní rady, jimiž jsou Vladimír Lažanský, Rudolf Mattoni a Alessandro Pasquale, dále zúčastnili i Vojtěch Lažanský, advokát zajišťující zápis obecně prospěšné společnosti do rejstříku, a Miroslav Perout, budoucí výkonný ředitel obecně prospěšné společnosti.