Lázně Kyselka – minihappening v Praze


13.8.2012 - Tisková zpráva

Praha 13. srpna 2012 – Dnes odpoledne se na Mariánském náměstí v Praze sešlo asi 5 studentských aktivistů s cílem poukázat na neutěšený stav Lázní Kyselka s požadavkem, aby je společnost Karlovarské minerální vody (KMV) nechala opravit. Se studenty se před budovou KMV setkal generální ředitel firmy Alessandro Pasquale a otevřeně s účastníky diskutoval. Celá akce se odehrála pod transparentem na budově KMV, který upozorňoval na skutečnost, že zahájení rekonstrukce vybraných objektů KMV závisí již jen na kladném stanovisku Národního památkového ústavu v Lokti k předložené dokumentaci. Vydání stanoviska je ve skluzu.

„Jsem příjemně překvapen, že se konečně našel někdo, kdo má alespoň podle svých tvrzení zájem, aby se v lázních Kyselka začalo konečně něco dít pro jejich skutečnou záchranu,“ uvedl Alessandro Pasquale. Odmítl nepravdivá tvrzení o propojení firmy se společností, která vlastní objekty v lázních. „Nemáme s nimi absolutně nic společného,“ prohlásil rezolutně.

Na pozadí rozhovorů se za zády Pasqualeho odehrávala absurdní show polonahé quasi víly, která jako vyvrcholení boje za záchranu lázní odhodila i horní díl prádla. Přítomná městská policie do poloaktu nezasáhla. Stejně jako ta dívka se před objektivy kamer objevovaly transparenty vyzývající k záchraně Kyselky. „Té slečny je mi líto. Určitě dobře ví, že žádný takový akt Lázně Kyselka nezachrání. Racionální diskuse a dobrá vůle na všech stranách ale jakousi naději dávají. Jako společensky odpovědná firma podpoříme každou aktivitu podloženou konkrétními projekty i mimo objekty výlučně v našem vlastnictví,“ uzavřel Pasquale.