Reklama ASORKD zakázána


1.8.2012 - Tisková zpráva

Praha/Kyselka 1. srpna 2012 – Akciová společnost Karlovarské minerální vody (KMV) dnes obdržela usnesení Městského soudu v Praze o nařízení předběžného opatření, jímž bylo zakázáno další šíření nepravdivé reklamy Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR (ASORKD) na třech tramvajích v Praze. Soud svým rozhodnutím potvrdil, že kampaň ASORKD je nekorektní, nepravdivá a manipulativní.

Současně bylo uloženo společnostem RENCAR Praha, EUROPLAKAT a Dopravnímu podniku hl. m. Prahy zajistit stažení této reklamy, která neoprávněně zasahuje do dobré pověsti KMV, jako nepřípustné.

Vyobrazení na nyní již zakázané reklamě je klamavé a nepravdivé. U běžného spotřebitele totiž může vyvolat dojem, že interiéry a exteriéry zachycené na fotografiích jsou skutečně místy, kde se těží či vyrábí minerální vody Mattoni, a že jsou součástmi výrobního areálu KMV. To však není pravda. Účelem této „pomlouvačné“ kampaně ASKORDu je výhradně snaha poškodit řadu let budovanou dobrou pověst a jméno KMV a jejich výrobků.