Rodinný den Kyselka, 6.9.2014


15.9.2014

rodinný-den-8

V sobotu 6.9.2014 se do Kyselky na chvíli vrátily staré časy. Parní vlak přepravoval návštěvníky Rodinného dne s Mattoni na trase Vojkovice – Kyselka a zpět po vlečce Mattoni, která byla vybudována již zakladatelem firmy Heinrichem Mattonim a která v současné době slouží pro přepravu minerálních vod z Kyselky ke spotřebitelům.  Nechyběl ani výpravčí a průvodčí ve vlaku.

Krásné počasí uvítalo v Kyselce více než 1500 navštěvníků, pro které byl připraven bohatý program. Ten se odehrával jak na nástupišti v Kyselce, kde mimo krásné parní lokomotivy a historických vagónů mohli návštěvníci obdivovat hasičskou techniku hasičů z Kyselky a veteránské automobily, tak v parku v Kyselce a v kině v Kyselce, kde byly připraveny zábava a akce zejména pro děti. Pohádka loutkového divadla, bublinová show i vystoupení kouzelníka zaplnili kiny v Kyselce do posledního místa. To se nevyprázdnilo ani mezi jednotlivými vystoupeními, neboť pro děti bylo promítáno pásmo pohádek.

Bohaté občerstvení zajišťovali podnikatelé z Kyselky, Velichova a Vojkovic a nabídka byla více než pestrá.

V rámci akce byla rovněž podpořena veřejná sbírka vyhlášená obcí Kyselka „Na obnovu věže budovy Jindřichův dvůr“, na kterou bylo vybráno od návštěvníků Rodiného dne v hotovosti 4 125,- Kč a další finanční prostředky byly získány prodejem pamětních odznaků se znakem obce Kyselka.

Celý den se nesl v pozitivní atmosféře a úsměvy na tvářích dětí byly nejlepší odměnou pro organizátory. Snad se podařilo dětem i jejich rodičům přechod z prázdnin na nového školního roku zpříjemnit. Fotografie, které jsou připojeny, jsou toho nepochybně důkazem.