Vlečka opět v provozu


10.5.2012

Ve čtvrtek 10. května 2012 položil generální ředitel KMV Alessandro Pasquale společně s hejtmanem Karlovarského kraje Josefem Novotným první pražec na obnovené železniční trati na trase Kyselka – Vojkovice nad Ohří. Zprovoznění železniční vlečky umožní přesunout dopravu významné části produkce KMV na železnici. Po kolejích bude společnost obsluhovat své zákazníky na Moravě. „Na koleje přesuneme postupně až třetinu naší produkce. Rozhodnutí je součástí dlouhodobé strategie společnosti, v níž klademe značný důraz na ekologické chování,“ zdůvodnil rozhodnutí Pasquale. Vlečka, která rovněž sníží dopravní zátěž silnice z Kyselky do Karlových Varů, zahájí na obnovené trati provoz počátkem srpna tohoto roku.

vlecka

O nalezení vhodného řešení pro využití vlečky v Kyselce usiluje KMV již od roku 2005. „Masivnější využití železniční přepravy není pouze otázkou rekonstrukce vlečky. Jde o komplexní řešení náročného logistického úkolů. Provozovatel dopravy musí být schopen flexibilně reagovat na naše požadavky. V zimě například vypravíme jeden vlak za několik dnů, v létě i tři denně. Většina koncových zákazníků vlečkou nedisponuje, proto je nutné zajistit vhodné sklady a najít cestu, jak zboží dopravit až k nim,“ zdůraznil Alessandro Pasquale.

Vlečku v Kyselce zbudoval více než sto lety Heinrich Mattoni. V té době rychlá a levná doprava přinesla jeho podnikání masivní rozmach. „Nyní je to spíš deklarace společenské a ekologické odpovědnosti, která pro společnost znamená ztížení konkurenčního postavení na trhu. Věříme však, že naší zákazníci to ocení,“ uvedl Pasquale. KMV proto ověřovaly možnosti zavedení vlečky i do jiných výrobních závodů společnosti.